צביעת חדרי ילדים

במסגרת ביקוריי הההההההההרבים בבתים הן לצורך סידור בתים, סידור ארונות, סידור ניירת ועוד אני נוכחת בצורך העז לעצב חדרי ילדים.
כמה אנחנו אוהבים לעצב חדרי ילדים, לקנות בגדי ילדים ומשחקים, יש כל כך הרבה היצע, כל כך הרבה יופי בתחום הילדים, שאינו יודע שובע.
לא פעם אנחנו הולכים ברחוב ומטיילים להנאתנו, לפתע צד את עינינו איזה בגד מקסים שלילד "חסר" או רהיט שאי אפשר בלעדיו. כאשר אנחנו קונים לילדים שלנו, אין לנו גבולות. לכן חשוב ביותר, בזמן שאנחנו באים לבחור צבעים וציורים לחדרי הילדים, להשתדל לא לקנות את כל הצבעים בחנות ולא "להשתגע".
 
צביעת חדרי ילדים – צעד ראשון
רובנו אנשים שלא למדו עיצוב בבצלאל, או לחילופין לקחו קורסים לעיצוב פנים, לכן צריך להיות מחושבים יותר ולתכנן את צביעת החדר, לפשט זאת לפעולות פרטניות.
תחילה צריך לחשוב, האם ברצוננו לבחור נושא על פיו נצבע את החדר? לאחר מכן, צריך ללכת לראות את החדר, כל פעם בשעות אחרות של היום, על מנת להתוודע לשעות האור וכמות האור הנכנסת לחדר. על ידי למידה זו נוכל לדעת, באם החדר מאוד מואר ואפשר לצבוע גם בגוונים כהים יותר, או שמא החדר חשוך רוב שעות היום ולכן חשוב לצבוע בצבעים בהירים יותר.
 
חשוב לדעת שכדאי תחילה לצבוע חדר ילדים, לפני שקונים ריהוט ואביזרים, אולם אם קיים כבר ריהוט, חשוב לקחת אותו בחשבון.
השלב הבא, הוא שלב בחירת הצבעים, שלב זה מתחלק לשניים:
 
1.                  בחירת הצבעים.
2.                  בחירת החברה שממנה נקנה את הצבעים.
                  
צביעת חדר ילדים – בחירת הגוון
בחירת הצבעים צריכה להיעשות, תוך לקיחה בחשבון של כמות האור הנכנסת, הנושא שנבחר, גודלו של החדר והטקסטורה שרוצים. אם החדר שיש לנו, הינו קטן, עדיף לצבוע בצבעים בהירים, כך שהחדר ייראה גדול ורחב יותר. אם החדר שלנו, הוא גדול, אפשר לצבוע גם בצבעים כהים.
 
בעת בחירת החברה ממנה נקנה את הצבע, צריכה להביא בחשבון קניית צבעים לא רעילים, בעיקר כשמדובר בחדרי ילדים ואז לבחון מי מהחברות מוכרות צבעים כאלה, איזה גוונים רוצים והאם בחברה קיים הצבע, טקסטורת הצבע וכו'...
 
 
ציורי קיר – רעיון יפה ומבורך
אאאאא
ציורי קיר הינם רעיון מקורי ומקסים לקישוט חדרו של ילד, אפשר כמובן גם להדביק מדבקות, אולם ציור יכול להיות ייחודי, ציור שהאמן צייר במיוחד בשבילך. גם בציורי קיר חשוב לקחת בחשבון שלא יהיה גדול מדי, אם החדר קטן ולא קטן מדי, באם החדר גדול מאוד.
 
גודלו של הציור צריך להיות ביחס לגודלו של החדר, למבנה החדר, מרובע או מלבני, לעיתים אף עגול. אפשר לצייר על הקירות בפס דק מסביב, כך שייתן תחושה של חלל גדול ורחב יותר, באם החדר גדול מאוד, אפשר אף לצייר ציורי קיר ענקיים.
 
חשיבות הצבע הנבחר בחדר ילדים
בחירת הצבע היא הבחירה החשובה ביותר, כאשר באים לצבוע חדרי ילדים. מאחר וחדר הילדים הוא גם החדר בו הם ישנים, חשוב שנזכור לצבוע לרוב בצבעים עדינים, המשרים שלווה ורוגע ונותנת תחושת מרחב.
לפני שנים אחדות נכנסה לחיינו פילוסופיה, הנקראת פנג שוואי, שבה מדגישים את חשיבות האור הנכנס לחדר, ניקיון החדר מחפצים מרובים, לחיות בשלום עם הטבע, על מנת שהאנרגיה בחדר תישאר תמיד נעימה. בשלב התכנון של צביעת החדר, אסור לשכוח את טובת הילד ושלוותו.
 
צרו עמנו קשר: