/ / / עיצוב המשרד - כיצד להוריד את הלחץ בעבודה ?

עיצוב המשרד - כיצד להוריד את הלחץ בעבודה ?

כמה פעמים הרגשתם שאתם פשוט חייבים לעשות משהו עם הלחץ בעבודה? שהצוות שלכם לא מתפקד מרוב עומס? ואולי אפילו הרהרתם בשאלה, האם יש משהו אחר שגורם לחוסר ריכוז, אי עמידה ביעדים וחוסר חשק מוחלט לשבת במשרד ? תורת הפנג שווי, שהיא תורה סינית עתיקה,  עוסקת בדיוק בנקודה זו – הסדר בסביבתכם, בבית או בעבודה. מסתבר שהוא משפיע רבות על יכולת התפקוד שלכם ועל התוצאות המתקבלות בשטח. אז אם כבר גמעתם את כל התקציב השנתי על סדנאות גיבוש לצוות שלכם ועדיין שום דבר מהותי לא קרה ברמת התפקוד שלו, המשיכו לקרוא את המאמר הבא - ייתכן שהוא נושא בחובו את התשובה...

 
פתיחות וזרימה
דלת פתוחה, שלמולה אין מכשולים מכל סוג שהוא, תפתח לפי תורת הפנג שווי את הדרך להזדמנויות חדשות. נקודה נוספת שחשובה מאוד לזרימת אנרגיות טובות במשרדכם, היא סדר. עליכם להיפטר מכל הדברים הישנים, תיקיות שלא מכילות בעצם שום דבר, ומיליוני דברים שזרוקים על השולחן בצורה שיוצרת תחושה של עומס.
 
צבעים
תורת הפנג שווי מייחסת חשיבות רבה לצבעים הסובבים אותנו וממלאים את חיינו. שילוב של הצבע הכחול עם אדום, למשל, ייצור מראה עכשווי ואמיץ אך בו זמנית, גם יכניס לחיי העבודה שלכם רוגע מחד ומנגד, העצמה ותחושה של מרץ. אם תשלבו עוד משהו בזהב, תיצרו בסיס טוב לשגשוג ולהצלחה. ירוק לאיזון ולהרמוניה, שחור וחום יבטיחו תחושה של יציבות, שהיא לא פחות חשובה לשם מוכוונות והצלחה במשימות.
 
מיקום הרהיטים במשרד
בניגוד לדעה הרווחת, ישיבה מול הדלת כשגבנו מופנה אל החלון הינה טעות חמורה לדעת הפנג שווי. גב מופנה אל החלון הוא גב ללא תמיכה וללא תחושת יציבות. מה שכן, חשוב להקפיד על שמירת הדלת בטווח הראייה של העובד, כך יש לו שליטה על הדלת. בשום פנים ואופן לא לשבת עם הגב אל הדלת כדי לא לחוש חוסר ביטחון ותחושה שאין גב ואין על מי לסמוך...נקודה חשובה נוספת, היא גודל השולחן שמשפיע על רוחב האופקים של העובד ועל רמת היצירתיות.
 
עבודה בבית
לאלה מכם, שעובדים בתוך הבית, חשוב מאוד להקפיד על הפרדה מוחלטת של סביבת העבודה מסביבת המגורים, כלומר, להקצות למשרד חדר נפרד. אם אין אפשרות ומצאתם את עצמכם בסלון, הקפידו על פינה מסודרת ומרוחקת ממכשירים אלקטרוניים שמפריעים לריכוז ומשפיעים לרעה על הבריאות. למי מכם שירצה להעמיק בתורת הפנג שווי יוכל למצוא תיעוד לשלוש פינות בבית או במשרד שמשפיעות מאוד על השפע, הקריירה והתהילה... שווה לבדוק.
 
לסיכום, תורת הפנג שווי מלמדת אותנו על סידור הסביבה שלנו, כך שתעזור לנו לתפוס הזדמנויות, לפתוח את אנרגיות היצירה שלנו, לנקות הפרעות סביבתיות, כדי שנשיג יותר הצלחה ומימוש של הכישורים שלנו. נסו מחר בבוקר, לשנות אפילו רק דבר אחד בסביבת העבודה שלכם: מצאו תמונה יפה בצבעים עליזים ומשמחים, או עציץ חדש לעידוד ולצמיחה, זה תמיד משמח... ואם אין לכם יכולת, משאבים או כוח לסדר מחדש את המשרד שלכם – אולי באמת כל מה שאתם והצוות שלכם זקוקים לו זה יציאה מרעננת לפעילות גיבוש ורעיונות לכאלה יש בשפע ובזרימה... שיהיה בהצלחה !
 
 חני בוסקילה
"הבית מסודר"
        052-2433935         

צרו עמנו קשר: