/ / / עיצוב הבית בתקציב דל

עיצוב הבית בתקציב דל

זה מתחיל כשאתם מספחים למשפחה טלוויזיה דקיקה וחדשה ואז משהו מקל את השמחה. פתאום המזנון שמתחתיה נראה לא לעניין ולא הולם למסך , התמונה שמעליה שרכשתם באיזה באזר נראית לא רלוונטית..... ובקיצור – הדירה זועקת לשינוי.

שיפוץ רציני לא בא בחשבון ולמי יש עודף ממון כרגע.
כמה טריקים מהירים וזולים יחסית יהפכו את דירתכם למה שדודה ברוניה הייתה אומרת "מהז'ורנלים".
 
תחילת השדרוג – סידור בית אמיתי
לפני הכול – היפטרו ממצבור החפצים המיותרים, שבורים, מכוערים ולא שמישים.
 אם אתם ממש, אבל ממש, מוכרחים לשמור את הכד בסגנון יווני מהטיול הרומנטי – לבוידעם השליכוהו.
 אפשר לוותר גם על שולחן הענק שלא ישבתם סביבו מאז פסח תשט"ו.
כול מה שמצבן את העין ולא נותן שקט היאורה השליכוהו.
 כשנכנסתם לדירה לא דמיינתם לעצמכם איזו כמות מטורפת של מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ניתן לצבור. כיום ממוקמים שם בסדר אקראי לפחות עשרה מכשירים, כשמאחורי כול אחד מזדנבים סלילי חוטים מתוסבכים. ערמות דיסקים מגובבות בין ספרים שתכננתם לקרוא עוד מסוכות... הלב נשבר.
 
עבודת גבס – פתרון עיצובי ואחסוני מדהים

אין דבר שגבס לא יכול לתקן. החומר הפיסולי המופלא הזה הוא אידיאלי לתכנון פנים חדשות לחדרים. אפשר לרוץ איתו, לקפוץ איתו, להחביא מאחוריו את כול החוטים הסוררים, להתקין עליו גופי תאורה, לתלות עליו באמצעות דיבלים מיוחדים משקל עד 25 ק"ג, לבנות ממנו קירות קמורים או עגולים ואף קרניזים דקורטיביים. שיפוצניקים רבים מתמחים בעבודות גבס ולאור המצב, כמו שנאמר, הם לא יבחלו בעבודות קטנות. תוך יומיים יתייצב בסלונכם מזנון גבס עשוי ריבועים פתוחים מחובר באופן אינטגראלי לקיר. בקיר הנגדי יסודרו הספרים והקלטות בתוך גומחות דקורטיביות, כשמעליהן מדף עליון ובתוכו גופי תאורה. בגלל התחרות בשוק תוכלו ללחוץ ולקבל את העבודה במחירי רצפה.
 
ריצוף מאופק ומדהים
ואם ברצפות עסקינן – אפילו שריצוף על המרצפות הקיימות באריחי קרמיקה או גרניט פורצלן הוא ממש לא יקר, אפשר להסתפק בפרקט למינציה שהתקנתו קלה ומהירה והוא מעניק חמימות לחדר.
ברור שעכשיו יש צורך לצבוע את הסלון. שוב, ממש קל למצוא כיום בעלי מקצוע שיעבדו במחירים זולים. אולי כדאי לצבוע קיר אחד בצבע שונה ומיוחד או לצפות אותו באחד הטפטים היפהפיים, שצצו לאחרונה אחרי הקאמבק המפואר שלהם. בהזדמנות זו כדאי לצבוע או לצפות את הפלדלת המוזנחת. רעיון נוסף הוא ללחוץ בגוגל על "מדבקות דקורטיביות" ולגלות עולמות שופעי קסם של רעיונות שיהפכו את הקיר או חלק ממנו ליצירה ייחודית. מדבקות אלה ניתנות לגיוון ולהחלפה בלי לפגוע בקיר.
כדי להעניק לחדר אווירה מתוחכמת יותר, רצוי לא להפציץ את פנים החדר בצבעוניות מתפרצת אלא להקפיד על איפוק מלכותי, כשפה ושם מפוזרות "נקודות חן" בצבע נועז לבחירתכם: אגרטל מעוצב, מנורה, כריות, מפות, או אפילו וילון גלילה שאותו צבע תופס בו מקום של כבוד.
 
לא חייבים שיש ואבן קיסר
המטבח יכול להשתפצר באמצעות החלפת דלתות הארונות ופרזולן בידיות מקוריות.
אם אין לכם תקציב להחלפת השיש העייף לאבן קיסר, תוכלו להסתפק באימוץ ברז מעוצב לכיור. תרמו לצדקה כלים ומכשירי חשמל בלתי שימושיים - בלי סנטימנטים. נו, באמת, מתי השתמשתם לאחרונה במסחטת הירקות המעצבנת? התחדשו בקומקום, מכשירי חשמל קטנים, סירים ומחבתות בצבע אחיד אשר אהבתם ואשר ישתלב בצבע הארונות.
 
ועכשיו – לחדר הרחצה. אם האמבטיה שחוקה וחלודה, ישנם מומחים שיצבעו אותה או ילבישו בתוכה ציפוי אקרילי. חדשו את ה"רובה" שבין האריחים ואת אלה הסדוקים או המוכתמים תוכלו להסוות ע"י מדבקות דקורטיביות.
בחרו בצבע מועדף ונסו לשוות לחדר גוון אחיד בצבע המגבות ואביזרי האמבטיה. תגלו שיש אביזרים מעוצבים להפליא וזולים בחנויות. תוכלו גם להדביק פס של קרמיקה באותו צבע אהוב מעל השורה הקיימת. מראה ענקית נטולת מסגרת מעל לכיור תגדיל את שטח החדר. ברזים מעוצבים ישמחו כול חדר אמבטיה. אם הרצפות הן מהסוג הישן והשחוק ואינכם רוצים להשקיע בהדבקת קרמיקה, אפשר להסתפק בציפוי פי.וי.סי. מה רע?
כך, במחירים סבירים, בלי צורך לשנורר הלוואות מהבנק, תרוו נחת ממעונכם המחודש, ולדודה ברוניה ינעם.
בברכה
חני בוסקילה
סידור בתים

צרו עמנו קשר: