/ / / סידור בתים, הלבנת שיניים והקשר ביניהם

סידור בתים, הלבנת שיניים והקשר ביניהם

סידור בתים - הבית המסודר
בית מסודר בו הכול עומד במקום והסדר שולט בו . סביר להניח שגם הניקיון.
בבית כזה אין מצב של מקריות וספונטניות. מיד כאשר נכנסים מניחים את הנעליים במגירת הנעליים. העיתונים מסודרים אחר כבוד במתקן העיתונים, מעילים תלויים בווים המיועדים לכך, במסדרון. התור אל מרפאת שיניים, או לרופא המקצועי, או למעצב השיער כתובים בכתב יד מסודר בלוח השנה וכן הלאה. מי גר בבית זה? אנשים שארגון, סדר ושיטה הם לחם חוק אצלם. שטיפול בבית במסגרת סידור בתים הוא בדמם ומראה בית הפוך, מנטרל אותם ופשוט עושה להם רע.
במשך עשר שנות עבודתי בתחום סידור בתים ברור לי לחלוטין שבלגן ואי סדר הם בעלי אפקט משתק וגורם לתקיעות.
הקשר לבריאות: מכיוון שמדובר באנשי ארגון מהדרגה הראשונה, סביר שלא יפספסו שום תור לרופא, לטיפול הלבנת שיניים, להצגה או להחלפת ספר ספרייה. ייתכן שחלקכם ילעגו להם בסתר ליבם על חיים בתוך מוזיאון. אך אין ספק, אנשי הבית המסודר יעילים, שיטתיים וחיים טוב. כאשר מסודר בעין מסודר גם בלב...הם באמת פנויים לחיות את החיים, היות שאינם עסוקים בכיבוי שריפות. כאשר אורחים מתקשרים להודיע שהם בדרך... אין להם צורך לארגן את הבית לקראתם בחופזה, היות שאצלם שהכול פשוט במקום!
הבית המבולגן
בית בו לא ניתן לראות את הרצפה מרוב אי סדר. בגדים המיועדים לקיפול אחרי שהורדו מהחבל, זרוקים על ספת הסלון. כלים בכיור המטבח בערימה אחת גדולה, מיטות סתורות, מצעים מבולגנים, שולחן פינת האוכל עמוס ניירת לעייפה, אין מקום לאכול שם. מעילים זרוקים בכל מקום ועוד. העין הרואה בית מסוג זה חוטפת מעין שוק. במיוחד מי שמגיע ממחוזות סידור בתים...
רבים וטובים גרים בבתים מבולגנים ומצליחים לתפקד. השאלה היא אם הייתה להם האפשרות לאמץ ולדבוק בהרגלים שיביאו לביתם סדר, האם לא היו מתנגדים...כי הרי כאשר הבית מסודר, הרצפה והשולחנות פנויים מחפצים ובגדים, יש יותר מקום וניתן לעשות באותו שולחן את השימוש המקורי אליו הוא נועד - אכילה.
בית מבולגן מזמין אי סדר מחשבתי. גם לאלו הרגילים לחיות בבית בלתי מסודר, ודאי קיימת השאיפה לעשות פשוט קסם שיעלים את הבלגן ויסדר מיידית במקומם את כל הדרוש. תרצו, מדובר בשאיפה לטיפול אסתטי לבית, דוגמת הלבנת שיניים לפה צהוב. אך מה לעשות, ובשביל סידור בתים צריך שיטה וחייבים לדבוק בה. אחרת, הררי הכביסות, הכלים, הניירת ועוד יעלו על גדותיהם כל פעם מחדש.
הבית עם הפוטנציאל
התמונה טרם נתלתה. הוו לתליית מעילים נקנה, אך טרם נמצא הזמן לעגנו בקיר. המצעים בבוקר בדרך כלל מכוסים בכיסוי מיטה מסודר, והבית סך הכול בסדר. אך לעיתים בעלי בית זה נוטים לנדוד למחוזות אי הסדר...בתוך כך הם מזניחים את רישום התורים לרופאים בלוח השנה או ביומן האלקטרוני שלהם, כך למעשה הפסידו כבר כמה פעמים את התור היקר לטיפול של
רופא שיניים או ליום הנישואין של החברים הכי טובים. זה לא שהם מבולגנים, הם פשוט חווים קשיים בהתארגנות ואינם יעילים בכך. מה הפתרון? כנראה שיהיה טוב אם יקדישו זמן לארגון מחשבתי וארגון זמן. אז כבר יהיה זמן לסדר ולא תהיה גלישה למחוזות הבלגן. חלוקת זמן יעילה וחלוקת תפקידים טובה בין בני המשפחה תעזור מאוד במקרה כזה. אפשרות נוספת הוא לשכור א שירותיה של חברה המתמחה בתחום סידור בתים...
לסיכום
נסו למפות איזה טיפוס אתם. האם טוב לכם היכן שאתם נמצאים? האם ביתכם הוא מבצרכם, או שלאור הבלגן שבו, אתם מבקשים לצאת ממנו כמה שיותר?
האם סידור בתים הוא דבר מופשט עבורכם, או שהוא הבסיס להישרדותכם בקצב החיים המטורף?
האם שאלתם עצמכם שוב ושוב מדוע אינכם מוצאים דבר בביתכם?
אם התשובה חיובית, כדאי שתתלבשו על נושא הסדר בבית. לא ייתכן שחייכם ייפגעו, בגלל חוסר ארגון. אי הסדר בבית הוא סימפטום של משהו עמוק שמתרחש אצלכם - תקיעות, דחיינות וכו'.
 ייתכן שהדבר מקרין ונראה גם בהתנהלות שלכם בכל הקשור לבריאות: דחייה או פספוס של הליכה לביקורת רופא שיניים, לבדיקות בריאות תקופתיות או אפילו אי הקשבה להוראות רופא ונטילת תרופות בניגוד להוראות, מחמת פיזור מחשבתי. לא כדאי להגיע למצבי קיצון אלו. טפלו בבעיה האישית שלכם, בצעו סדר נפשי פנימי ואזי הדבר יקרין גם לסדר החיצוני – ביתכם. זהו הקשר בין סידור בתים לסידור החיים.
אשמח לתת כול יעוץ בתחום סידור בתים.
 
צרו עמנו קשר: