/ / / נשים במקצוע גברי - יש דברים כאלה !

נשים במקצוע גברי - יש דברים כאלה !


זמן רב שאני עוסקת בתחום סידור בתים, הכנת הבית למכירה, שיפוצים ועוד...
שמתי לב לתופעה מאוד מעניינת:
תודו שכאשר אתם זקוקים לבצע שיפוצים או צריכים בעלי מקצוע שונים כגון: צבעים, אינסטלטורים וכדומה, אינכם חושבים לרגע על בעלת מקצוע. אנו רגילים לכך שבפנייתנו לחפש בעלי מקצוע או קבלני שיפוצים, נפגוש אך ורק בגברים, כי הרי תחום הבנייה והעבודה הפיזית הקשה אינם כוללת את בנות המין היפה..., ובכן, אתם טועים!
נכון הדבר, כי רובם הכמעט מכריע של בעלי מקצוע וקבלני שיפוצים הינם גברים, אך הפמיניזם נותן את אותותיו גם כאן, ומדי שנה מצטרפות יותר ויותר נשים לתחומים הללו שעד לא מזמן נחשבו כ'טאבו'. אם תרחיבו אופקים ותגיעו עם מחשבה 'פתוחה', תוכלו להבין את היתרון הגדול בשכירת נשים לעבודות אלו ובכללן שיפוצים. נשים הן יצירתיות, דקדקניות, ובעלות יכולת ניהול גבוהות במיוחד. אין זו סיסמא כי 'נשים מלקטות וגברים ציידים'...
החסימה המחשבתית והתרבותית עדיין קיימת, אך בבתי הספר הטכנולוגיים והמקצועיים כבר השכילו לגלות את בנות המין הנשי ולחזר אחריהן בלהט. מלגות ודרכי עידוד שונות מצרפות עוד ועוד נשים לתחומי המלאכה, שיפוצים והבנייה. הרי לא מדובר בעבודות פיזיות המצריכות כוח יוצא דופן ו/או חריג, ויש מקום נרחב להכנסת כוח עבודה רענן, שונה ואיכותי.

תנו צ'אנס...
יצירת מאגר בעלי מקצוע מהמין הנשי, תסייע ותתמוך בנשים האמיצות והמוכשרות הללו.  מכיוון שברוב הפעמים, האישה היא זו שמזמינה בעלי מקצוע שונים או קבלני שיפוצים. חשוב לפנות אליה ולומר לה שיש בידה ליצור שינוי חברתי חשוב, ולסייע לנשים הללו שרוצות להתקיים ולהתפרנס בשדה העבודה ה'גברי' הזה. העצמה נשית תכניס עוד ועוד נשים לתחומים נרחבים במשק, בהן הן יכולות להיות מעולות ללא קיבעון מחשבתי וסטיגמה רבת שנים.
הצורך הקיים עבור בעלי מקצוע וקבלני שיפוצים הוא גבוה, כיום עולה הצורך בכוח עבודה נשי מצד מזמינות תיקונים רבות. יותר נוח לנו כנשים, להכניס למרחב הפרטי והבטוח שלנו נשים, בייחוד כשלרוב, בעלי מקצוע בוחרים להגיע בשעות הבוקר, והאישה היא זו שממתינה לו ומפסידה יום עבודה (עוד דעה קדומה?...).

העצמה נשית
ולמעונינות להיכנס לעולם 'מלא' שיפוצים וכן להשתייך לקטגוריית בעלי מקצוע מועדפים, הנה כמה טיפים להעצמה נשית:
1. חישבי  על עצמך- מה את רוצה, איך את משפרת את חייך כך שתהיה שלמה, בטוחה, ומסופקת בחייך.
2. הקלי על חייך- ותרי על פעולות לא הכרחיות בלו"ז שלך, הקפידי על רשימת מטלות הגיונית ומסודרת, הכיני מטלות גם לשאר בני הבית!
3. חזקי את המודעות העצמית שלך- הכירי את החוזקות שלך ונצלי אותן. בחרת להיחשב כקבלנית שיפוצים או בנישת בעלי מקצוע ? החליטי במה להתמקד, במה את טובה?, האמיני בעצמך.
4. שפרי את קשרייך האישיים והשיווקיים- הקושי להיפתח ולשווק את עצמך, הוא קושי נפוץ, עלייך להתגבר עליו ולהעיז. שתפי את הסביבה שלך בבחירה העסקית שלך כקבלנית שיפוצים או בהשתייכותך לקטגוריית בעלי מקצוע , שיווק נכון יוביל למודעות הסביבה ופניית לקוחות, יחסי אנוש טובים, אדיבות, ואמינות הם חלק חשוב בשרות שאת מספקת.
5. קחי דוגמא - אם את מעונינת להגיע להישגים ולהצליח, לכי ללמוד ממי שכבר פועל בתחום שלך, זה יכול להיות בעלי מקצוע גברים או נשים, וכל מי שעוסק בתחום הכולל של שיפוצים - דוגמא ותצפית יעילות מאוד ללמידת פעילות רצויה וגם פעילות בלתי רצויה.
רשימה של נשות מקצוע מאפשרת לכם לבחור את מי להכניס הביתה, מעלה למודעות, ומקדמת את העוסקות במקצועות האלה. חישבו על כך!


 

צרו עמנו קשר: