/ / / מחזור עיתונים - שלל עצות וטיפים

מחזור עיתונים - שלל עצות וטיפים

 
נכון, עיתונים ישנים ניתן לאסוף ולזרוק למיכל האיסוף.
 
 נו, באמת, מה עם קצת חידושים בעניין? קבלו כאן כמה טיפים לשימושי ניירת ועיתונים ישנים. תתפלאו, יש מה לחדש.
 
גזרי, קמטי, חתכי, מחזרי. עיתון הוא חומר גלם נהדר...
1.      עציץ אוריגאמאי לזרעים
     גם אם את אשפית באוריגאמי וגם אם לא, ניתן ללמוד כמה קיפולים ולייצר עציץ אוריגאמי קטן. בעציץ זרעי זרעים והניחי בגינה. כמו כן, אל תשכחי להשקותם מדי פעם. היכולת המופלאה של העיתון לחיסול עצמי תוך זמן קצר היא דבר מבורך. הזרעים יבססו מערכת שורשים זעירה בתוך עציץ נייר העיתון. עם הזמן יתכלה הנייר, הזרעים ימשיכו את קיומם באדמה והנייר ייספג בה.
 
2.      עיתונות במטבח- לא לקריאה
    עשי שימוש בעיתונים ישנים לעטיפת פירות וירקות, לצורך זירוז הבשלתם. עטפי עגבניות בנייר עיתון והניחי אותן על השיש. נייר עיתון יכול לשמש גם לצורך ריפוד מגירות המקרר, על מנת שלא יתלכלכו משיירי רקב ירקות. מרבית העיתונים מודפסים כיום בדיו, המבוסס על שמן סויה שאינו נדבק ומלכלך. הקפידי לשטוף הירקות והפירות לפני הנחתם על נייר העיתון בכל מקרה.
 
3.      מסגרות לתמונות
    גזרי סטריפים (מלבנים ארוכים) מנייר עיתון והדביקי על מסגרות עץ או מסגרות משעממות אחרות, שלהן את רוצה לשוות שיק חדשני בשחור-לבן או צבעוני. נייר העיתון הוא חומר גלם זמין, זול ומקורי. על מנת לתת פיניש טוב לעסק, העלי עוד שכבת דבק או אקריל על רצועת נייר העיתון אותה הדבקת על המסגרות.
 
4.      נייר עיתון ליצירת חרוזים
    חותכים משולשי נייר עיתון (שחור, לבן או צבעוני מנייר כרומו). מגלגלים סביב עיפרון עד לכדי יצירת שבלול הדוק. אם מעוניינים בחרוז קטן יותר יש ללפף את הנייר סביב קיסם שיניים. להידוק סופי ומחזק מדביקים לבסוף בדבק. אם מעוניינים לתת גימור נוסף לשדרוג – יש לצבוע בצבע אקריל. ניתן ליצור מהחרוזים צמידי יד, צמידי רגל ושרשראות. עתה, בזמן החופש הגדול, מדובר בעיסוק יצירתי מעולה לילדיכם שיעביר להם את הזמן בכיף.
 
5.      משחקים לילדים ולמבוגרים
    גזרו מהעיתונים את חידות ההיגיון או הגדרות למאונך-מאוזן בתשבצים. כל הגדרה תהווה שאלה. ניתן להכין מהן המון כרטיסיות טריוויה בדרגות קושי מגוונות ועל הדרך להתכונן לפסיכומטרי. כמו כן, ניתן להכין משחקי "חפשו את...בתמונה". הדביקו על קרטון בגודל כרטיס את החידה היומית של ג'קי, והרי לכם משחקים בעלות אפסית. שלא לדבר על איסוף טבלאות הסודוקו.
 
6.      ניקיון ניקיון ושוב ניקיון הבית
    מצע עיתונים נהדר לצורך ספיגת שתן של כלבלבון שפספס או שלא טרחתם להוציא בזמן...
     הביצה התרסקה באמצע המטבח? הספיגו את הנוזל הדביק קודם כל עם עיתונים ישנים, לפני ניקוי באמצעים אחרים. צריכים להבריק חלונות בבית או של האוטו? לנקות את המראות ברחבי הבית? עיתונים ישנים ונוזל ניקוי שמשות יבטיח תוצאה מבריקה.
 
7.      יצירת תחפושות
    ילדים אוהבים להתחפש ולשחק תפקידים. במיוחד עתה, כשהחופש הגדול כאן, תוכלו ליצור עבורם בדיוק את החזות שהם מבקשים ליצור: בטן הריונית? הגדלת חזה? זוג רגליים עבות?
 
8.      סדנת יצירה
    גם כאן בהקשר של החופש הגדול: ניתן לעשות סדנת יצירה משגעת לפיסול בעיסת נייר. כל שתידרשו לו זה: המון המון עיתונים ישנים, דבק פלסטי, מים וקמח. גם תעבירו יום בכייף, גם תעשו משהו יצירתי וגם תפתרו מהמון עיתונים.
 
לסיכום, עיתונים הם חומר גלם נהדר בעצם לכל דבר- יצירה, מחזור או ניקיון, ויתרונו הגדול של נייר העיתון הוא בזמינותו ובעלותו הנמוכה יחסית. חוץ מזה הוא ממילא שם...נכון?
אז אם החלטתם לטפל בכול הקשור לענין סידור הבית, טיהור הבית, סידור ארונות,   ניקיון הבית ועוד....
הקפידו למחזר כול מה שאפשרי.
מחזור נעים
חני בוסקילה,
 "הבית מסודר" 
צרו עמנו קשר: