/ / / להוציא את המכשפה מארון הבגדים !

להוציא את המכשפה מארון הבגדים !

קל מאוד להפוך ארון בגדים לסיוט מבולגן ומתסכל, אך בכל ארון בגדים טמון פוטנציאל חיובי – צריך רק לגלות אותו, לטפח אותו ולשמור עליו. קצת השקעה, מעט מאמץ וכמה כללים פשוטים, והארון יהפוך לידיד במקום לאויב. כדאי!

 אז במצב הנוכחי
נכון, לא לכל אחד יש ארון בגדים מפואר ומרווח או חדר ארונות עם מקום לכל הבגדים שבעולם. לרובנו יש ארון בגדים סטנדרטי, אולי אחד בכל חדר שינה, לא גדול מדי ולא מרווח מדי. מן הסתם הוא עמוס לעייפה וסתום לחלוטין בבגדים, וכל ניסיון למצוא בגד מעלה את מפלס העצבנות הגבוה בלאו הכי. מה ניתן לעשות כדי להשתלט על המצב?
 
 שלא הכל הכי הכי
כל אחד מבין ויודע, שאם לא השתמשנו בבגד כלשהו שנתיים ויותר, מן הסתם לא נשתמש בו עוד לעולם. הבעייה איננה חוסר הידיעה הזאת, אלא ההתגברות על המחסום הרגשי שכרוך בהוצאת הבגד הזה מן הארון והשלכתו, מסירתו או מכירתו. אולי הוא יחזור לאופנה? אולי נרד במשקל ונצליח שוב ללבוש אותו? אולי נחזור להיות שוב צעירים ויפים?... נו, באמת. אנו חייבים להיות כנים עם עצמנו ולהיפטר מכל – אבל כל – הבגדים שלא נלבש יותר לעולם. זו הדרך הפשוטה והאפקטיבית ביותר לפנות מקום יקר בארון שלנו.
 
אביב, קיץ, סתיו, חורף, אביב
העונות מתחלפות, ועימן גם הבגדים. בהערכה זהירה, כרבע מכלל הבגדים בארון יילבשו רק בעונתם, ואולי חלקית גם בעונות המעבר. כלומר, ניתן לפנות כרבע מתכולת הארון באמצעות החלפות קיץ-חורף.
כמובן, לא בכל דירה יש מספיק שטח ארונות כדי להעביר אליו את הבגדים שנמים את תנומת החורף (או הקיץ) שלהם, אבל לכך יש שני פתרונות: האחד – אם רק מקצים מקום נפרד לבגדים שאינם בשימוש, ניתן לדחוס אותם שם הרבה יותר מאשר בארון "הפעיל"; והשני – לארונות רבים יש גובה בלתי מנוצל.
ברור, שבדרך כלל הוא אינו מנוצל כהלכה משום שקשה להגיע אליו, וגם לכך יש פתרון טוב – מתלים שניתן למשוך בעזרת מוט מיוחד ולהוריד לגובה סביר, ואז להעלותם שוב. מנגנון כזה מחולל פלאים בניצול הארון – בדוק!
 
"לא בגדים" בארון הבגדים
בארונות בגדים רבים ניתן למצוא חפצים שונים ומשונים שאינם בגדים כלל. הם נמצאים שם מסיבות "היסטוריות" או מנטייה "בלגאניסטית" כללית. האם שמיכות או קופסאות צריכות להיות בארון הבגדים? האם מקומה של חוברת הבריאות שמספרת על רופאי שיניים שמתקינים שתלים דנטליים מסוג חדש הוא באמת בארון הבגדים? ברור שלא. ניפוי קפדני של כל ה"לא בגדים" מן הארון (שגם אותם לא תמיד צריך!) עשוי לפנות לנו מקום יקר.
 
שיטות תלייה והנחה
הדרך בה תולים בגדים בארון משפיעה על צפיפות הבגדים. למשל, מכנסיים כדאי לתלות על מתקן מיוחד שצמוד לדלת, וכך לחסוך מקום. אם אין מתקן כזה, נסו לתלות מכנסיים על קולבים כאשר הם "תפוסים" בקצה העליון בלבד, ולא מקופלים לשניים על הקולב – ופתאום איזור המכנסיים ייעשה מרווח הרבה יותר.
כללית, כדאי להשתמש בקולבים דקים ממתכת או פלסטיק ולא בקולבי עץ עבים שתופסים מקום רב. בגדים שמונחים על מדפים כדאי לקפל בהתאם לרוחב המדף או עומקו, וכך להימנע מחללים לא מנוצלים. בארונות עמוקים ניתן להניח שתי שורות של בגדים מקופלים – שורה קדמית שימושית ושורה אחורית פחות שימושית.
 
זוללי מקום
בארונות רבים יש מתקנים שתופסים מקום רב – מגירות, מתקן למכנסיים, מתקן לעניבות, מתקן לגרביים, מדפים שמחולקים למדורים רבים ועוד. כדאי לשקול פישוט של המבנה הפנימי – ככל שהחללים גדולים יותר, כן קטן בזבוז המקום. נקודה למחשבה!
 
בכול מקרה גם אם ניסתם להשתלט על הבלאגן בארון הבגדים ולא הצלחתם תמיד אפשר לקבל עזרה מקצועית בתחום סידור ארונות והתחיל מנקודת אפס.
 
מאחלת לכם ארון מסודר
חני בוסקילה
        052-2433935        

צרו עמנו קשר: