/ / / הבית מסודר וגם....ירוק

הבית מסודר וגם....ירוק

זה שנים שאני עוסקת בתחום ארגון הבית מכול כיוון אפשרי.
אין ספק כי בית מסודר ומאורגן הוא כבר מזמן משאת נפש של כל אחד.
מעבר לכך, מתווספת ומתחזקת המודעות היום יותר ויותר לכל הנושא האקולוגי – ירוק בחיינו.
מסתבר שגם בבית שלנו אנו ממש לא בטוחים מכל פגעי זיהומי האוויר. האם אתם רוצים  סביבה ירוקה? 
עשו משהו בשביל זה גם בביתכם !!!!

העציץ – מטהר אוויר ביתי ידידותי
אם עד עכשיו קפצתם למשתלה כדי לקנות עציצים לביתכם מתוך רצון לקישוט ושדרוג המראה, הרי שתופתעו לגלות שיש בעציצים עוד יתרון.
צמחי הבית מטהרים את האוויר שאתם נושמים.
בניסויים שערכו מדעני נאס"א נתגלה, לדוגמא, שקיסוס החורש מצטיין בניקוי האוויר מחומרי רעילים ומשפר רמות חמצן.
עוד דוגמא לירוק מועיל הוא פיקוס בנימין, הנפוץ. צמח זה סופג גזים הנפלטים ממכוניות ומתפקד יפה גם במקומות יחסית אפלוליים.
מסתבר שביתכם אינו מבטיח לכם הגנה... גם אם הוא מסודר ויפה, מאובזר במיטב הרהיטים ומעוצב – זיהום האוויר בתוך ביתכם מסכן אתכם אפילו יותר מזה שבחוץ.
הכימיקלים מסתתרים להם בחלקי ריהוט, בציוד מחשב, בשטיחים ועוד ועלולים לפגוע בבריאותכם.
מסתבר שזיהום אוויר פנימי הוא לא פחות מדאיג מזה הקורה מחוץ לבית ומהווה בעיה גדולה אף יותר.
אז תנו כבוד לעציצים ודעו שיש להם תפקיד חשוב לענין טיהור הבית מזיהום אוויר.


גם במשרדים
עם כל הכבוד לקדמה, לתכנון אורבאני של משרדים בבניינים מפוארים שאינם פתוחים לרוח והבנויים מחומרים מודרניים, דווקא שם סכנת הזיהום גבוהה יותר. מדוע? היות וישנה שם חשיפה מוגברת לכימיקלים בדמות חומרי בניין, מוצרי ניקוי, אריגים ומוצרי קוסמטיקה.
החומרים העיקריים המזיקים הם פחמן דו חמצני וחנקן דו חמצני הנפלט מתנורי גז. בנוסף פורמאלדהיד, בנן ושאר תרכובות נדיפות קיימים בבניינים המודרניים.
הבשורה המעודדת היא שמדעני נאס"א שחיפשו פתרון לשיפור איכות האוויר לאסטרונאוטים מצאו כזה: הניסויים שלהם הראו שכל מיני צמחי בית עשויים לנקות באופן יעיל את הבתים מרעלים. הם עושים זאת על ידי קליטת אדים רעילים ושחרור חמצן בחזרה לאוויר. יכולת הצמחים לניטרול חומרים מזהמים הנפלטים לחלל הדירה הוא בשורה מעודדת מאין כמותה.
האם יש צורך לקנות צמחים מיוחדים ויקרים? לא. לפי המחקרים הוכח שצמח בית נפוץ הנקרא "ירקה מצויצת מגוונת" מפחית את רמות הפחמן הדו חמצני בחלל החדר ב – 96% וזאת תוך כיממה!


 סידור הבית באופן ירוק - פשוטו כמשמעו
קניית עציצים לבית היא ברכה כפולה:
למראה ולבריאות שלכם. קנו עציצים ובתמורה תקבלו סוכן שישמח לעזור לכם – יקלוט את החומרים המסוכנים שנישאים באוויר, ימחזר אותם לחומרי תזונה על ידי חיידקים המקיפים את השורשים ויפיק חמצן. שיפור איכות האוויר והיופי בחלל החדר – יועילו גם לשיפור הרגשתכם ויתרמו ליכולת הריכוז שלכם בין אם אתם עובדים בבית ובין אם מי מילדיכם עסוק בלימודים לבגרויות או לבחינות באוניברסיטה.

בית מסודר – צמחים מומלצים
אין צורך להיות בוטניקאי צמרת... קבלו כאן המלצות קצרות על צמחים מומלצים לטיהור אוויר ביתכם:

קיסוס החורש:
ניסוי נאס"א גילה כי מדובר בצמח איכותי שזכה בציונים הגבוהים ביותר בניסויים בניקוי האוויר משורה ארוכה של חומרים רעילים ובשיפור רמות החמצן בכל חלקי הבית. זהו צמח איתן וקל לגידול.

דרקונית קנרית:
במיוחד יעילה ליד ציוד המחשב. מצטיינת בספיגת אדי קסילן וטרי-כלורו-אתילן הנפלטים ממחשבים, ממדפסות, ממכונות צילום ומחלק מהרהיטים העשויים מ-MDF.

פיקוס בנימין:
זני צמח זה מהווים מסנני אוויר מעולים. יעילים במיוחד במקומות אפלוליים כגון חדרי שירותים או מסדרונות צרים וחשוכים. אם הנכם מתגוררים בקרב כביש ותציבו ליד דלת הכניסה את הפיקוס, הוא יספוג את הגזים הנפלטים מהמכוניות החולפות.

גרברה עדינה:
גרברות מתאימות בקליטת קוקטייל שלם של כימיקלים. הן גם עוזרות לרענן חדרים דחוסים ותורמות להעלאת הלחות.
חרצית: אולי היא פשוטה ולא ריחנית, אך היא מהווה את אחד מצמחי הבית הטובים ביותר לסינון כימיקלים, כולל פורמאלדהיד, בנזן - ובמיוחד אמוניה, המצויה בחומרי ניקוי ביתיים בשפע.


בית ירוק – זה לא צחוק
אז בין ענני אבק או כימיקלים המסכנים אתכם בחוץ, כדאי לדעת להישמר גם בתוך הבית פנימה ממיני זיהומים שונים. לצורך כך פתרון בדמות רכישת עציצים וצמחים כפי שפירטנו כאן עשוי לתרום ולשפר באחת את זיהום האוויר בחלל הפרטי שלכם. 

לסיכום : פרוייקט סידור הבית יכול להיעשות בהחלט באווירה ירוקה.
הקפידו "על הדרך" גם לטפל בענין סידור ארונות, סידור ניירת וכמובן ניקיון הבית בשיטות ירוקות.

חני בוסקילה
"הבית מסודר"
 052-2433935    

צרו עמנו קשר: