/ / / בדק בית - רגע לפני שרוכשים דירה

בדק בית - רגע לפני שרוכשים דירה

שנים שאני עוסקת בתחום מעבר דירה, אריזת בתים וכמובן סידור הבית לאחר מעבר דירה.
אין פעם שאני לא נתקלת בליקויים שונים ומשונים בעת סידור הבית לאחר המעבר לדירה החדשה.

תוך כדי תהליך סידור הבית והכניסה לקרביים של הבית ברגע אחד כול הליקויים צפים למעלה
במבט וראייה של גורם חיצוני כמונו.
רגע לפני שרוכשים דירה ,עוברים ומתחילים את תהליך סידור הבית לאחר מעבר דירה ועוד לפני שמתחילים אפילו את תהליך אריזת הבית חשוב לשקול ולבצע בדק בית מקצועי.
 בדק בית הקרוי לעיתים גם ביקורת מבנים, הינו סדרת מבחנים ובדיקות שנועדו לחשוף ליקויים שונים בנכס הנבדק.

 ישנם כמה סוגים של בדק בית השונים זה מזה באופי הנכס הנבחן ובמטרת הבדיקה:

 
בדק בית לקניית דירה מיד ראשונה
במקרים כאלה מטרת הבדיקות היא לאבחן ליקויי בנייה במטרה לגרום לקבלן לתקן אותם. לרוב נהוג להמליץ לערוך בדק בית מהסוג הזה לפני הכניסה לדירה מכיוון שבתקופה זו קל יחסית לבדוק ולאבחן את כול הליקויים (עוד אין שטיח שצריך להרים, מקרר שצריך להזיז וכו'). מבחינתו של הקבלן סביר להניח שהתיקונים הנדרשים יהיו קלים וזולים יותר לביצוע כיוון שבזמן זה הצוות שלו עדיין שוהה במקום, הוא יוכל פשוט להמשיך את העבודה עד לתיקון כל הליקויים בלי להסתבך יותר מידי ובלי לעקב את הקונה. חשוב לציין כי על פי חוק לדייר ישנן אותן זכויות גם לאחר כניסתו לנכס מכאן שגם בדק בית שנערך מאוחר יותר יחייב את הקבלן לתקן את התיקונים, כול עוד הדיווח נעשה במסגרת הזמן שנקבע לכך בחוק.
אחת מהטעויות הנפוצות ביותר ברכישת דירה יד ראשונה היא להניח שהכול נעשה כמו שצריך בהתאם לכל התקנים, החוקים והסטנדרטים הקיימים בנושא תוך שימוש בחומרים הטובים ביותר למשימה. הנחה זו מתבדה לעיתים תכופות מידי ובמקרים קיצוניים ליקוי שולי שהיה ניתן לזיהוי בקלות בבדק בית, הופך לנזק בקנה מידה משמעותי שמוריד את ערך המקום או לא מאפשר המשך מגורים.
בדק בית הוא השקט הנפשי גם של קוני הנכסים המנוסים ביותר ואם אתם עומדים בפני רכישה שכזו תעשו בחוכמה אם גם אתם תזמינו שירות מקצועי לבדיקות מהסוג הזה.
 
בדק בית לקניית דירה מיד שנייה
כשעורכים בדיקות לדירות מיד שנייה המטרה היא לקבל תמונה מדויקת יותר על כדאיות הקנייה.
ישנם אומנם ליקויים מסוימים שהצד המוכר כן ייקח עליהם אחריות ויתקן, אבל באופן כללי דירות נמכרות כשתקופת האחריות של הקבלן כבר הסתיימה מזמן ואם בדק הבית יזהה ליקויים כלשהם, הצד הקונה הוא זה שיישא באחריות לכך במידה והוא יחליט לרכוש את הנכס.
תיקונים שכאלה יכולים להגיע לעלויות גבוהות ביותר שישנו את מאזן הכדאיות לחלוטין במיוחד לאור הסבירות הגבוהה של מבנים לצפון בחובם לא מעט אפשרויות לליקויים בעקבות שיפוצים שנעשו בתקופות שונות (חלוקת חלל אחרת, הוספת/הורדת מרפסת, סגירת פתיחת חלונות וכיוצ"ב), בלאי מהיר הנובע מחוסר מקצועיות או שימוש בחומרים זולים ועוד. לכן כאשר מבצעים בדק בית לדירות מיד שנייה יש לעשות זאת במשנה זהירות ובתשומת לב מלא לכל פרט ופרט.
אז לפני שמתחילים בתהליך סידור הדירה ,צביעת חדרים וטשטוש סדקים כדאי לאתר את מקורם ולבדוק ליקויים אחרים. בין אם אתם מתעניינים בביצוע בדק בית לנכס מיד ראשונה או מיד שנייה וודאו שאתם בוחרים שירות מקצועי, מנוסה, אמין ואיכותי שיפעל עבורכם. איכותו של הבודק תקבע בסופו של דבר את ערך הבדיקה.
כאשר הנכם פונים לחברה המבצעת בדק בית בדקו שלחברה קיים רישוי עסקים                                   
 
בברכה
חני בוסקילה "הבית מסודר"
סידור בתים מקצועי

צרו עמנו קשר: